Již po páté proběhl v prosinci program Andělský strom, ve kterém dobrovolníci kupují dárky dětem odsouzených rodičů a posílají je do rodin spolu s osobním dopisem odsouzeného rodiče. V roce 2015 dostalo tímto způsobem vánoční dárky spolu s dopisy 500 dětí odsouzených rodičů. Děti dárky a dopisy vnímají jako vyjádření lásky.

I malá gesta lásky mění lidské životy.

Děkujeme, že s námi pomáháte!


Dobrý den,

        na úvod mého dopisu vás všechny ve vaší organizaci srdečně zdravím a zároveň se omlouvám, že vás obtěžuji, ale chci vám poděkovat za splněná přání. Před pár dny jsem měl návštěvu, na kterou přijela má družka a mé dvě úžasné děti, které spolu máme. Abych řekl pravdu, tak celá tato návštěva byla taková jiná, spokojenější. Nejprve jsem si myslel, že to dělá to vánoční období, ale to jsem nakonec zavrhl, protože kdo by chtěl trávit Vánoce ve vězení a pak mi má družka řekla o vás. Řekla mi, že jí volala nějaká hodná paní z vaší organizace a ptala se, co by si přála pro děti k Vánocům. Také mi má družka řekla, že celý tento tel. hovor nejprve brala jako žert, protože si myslela, že si z ní někdo pouze hloupě vystřelil. Ale když jí pak přišel poukaz na velké balení plen a pak ještě jeden dárek, pro našeho staršího syna, tak se štěstím rozplakala. Víte, má družka je strašně hodná a obětavá žena a díky mému hloupému uvěznění to má velice složité a těžké. Ona to skoro ani nepřizná, ale žijeme spolu 10 – let, takže již poznám, že je všechno špatně. Ani netušíte, jak moc se trápím, a chtěl bych své rodině pomoci, ale tady se mi moc možností nenabízí. Už jsem napsal několik žádostí, aby mě zde zařadili do práce, abych své družce mohl aspoň trochu přispívat na domácnost, zatím jsem neuspěl, přesto že jsem úplně zdráv a práce tu je. No nic, že jsem ve věznici za to si mohu úplně sám.

       Chci vám hlavně poděkovat za vaši dobrosrdečnost a ochotu, protože díky vašemu šlechetnému jednání jste učinili šťastnými minimálně dvě osoby, moji družku a mého 4 – letého syna, za což jsem Vám velmi vděčný a mnohokrát vám za to děkuji.

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE DO PROGRAMU JIŽ TEĎ! 
Více informací najdete zde
For English here
 Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat: secretary@prisonfellowship.cz, tel.: 730 575 418